Ar ko atšķiras vienādas ietilpības diski?

Cietais disks Ja būsit meklējis savam datoram jaunu cieto disku, droši vien būsit pamanījis, ka vienādas ietilpības diski mēdz maksāt ļoti atšķirīgi. Kāpēc tā?

Labi, dažādu ražotāju diski var atšķirties cenā, jo katrs zīmols sevi vērtē savādāk, bet kāpēc vienam un tam, pašam ražotājam ir vairāki vienādas ietilpības diski, kas cenā var atšķirties vairākas reizes?

Salīdzinājumam varam paņemt automašīnas. Nevaram taču meklēt, cik maksā vieglais auto ar divām sēdvietām. Tas tikpat labi var būt īpaši mazais pilsētas auto, kā ielas sporta auto vai arī mazais komercauto, jeb, tā saucamais "desu vāģis". Katram viņam ir atšķirīgs pielietojums, vajadzīgās īpašības un arī cena. Ielas sporta auto var maksāt pat vairākus simtus tūkstošu, kamēr mazais komercauto būs zem desmit tūkstošiem.

Tāpat ar diskiem. Mūsdienās diski ir specializēti. Vieni ir paredzēti biroja vai mājas galda datoriem, citi — ražīgām darba stacijām. Vēl citi — datu centriem, kur lielas slodzes apstākļos tie nepārtraukti darbosies daudzus gadus. Atsevišķi diski paredzēti videonovērošanas sistēmām un vēl citi — tīkla diskiem.

Bieži ir nācies sastapties ar situāciju, kad pircējs vienkārši noskata pirmo pamanīto un, iespējams, pērk disku, kas nav tam piemērots. Reizēm arī tirgotāji iesaka viņiem izdevīgāko, nevis pircējam piemērotāko.

Ja nevēlaties iegādāties detaļu, kas jums īsti nebūs piemērota, vienmēr jautājiet pārdevējam par ražotāja paredzēto diska pielietojumu. Un ieklausieties vai pārdevējs pārliecinoši zina atbildēt ... Dažādu ietilpību diskus varat atrast arī mūsu piedāvājumā.

21.11.2016

I.B.